10 Aralık 2013 Salı

Gecikmis bir haftasonu yazısı...♥♥♥ A late weekend post...Haftasonu yazısı olacaktı aslında bu ama benim tembelliğim artık meşhur:)
Kızlar aylardır bekledikleri kara sadece bir gecenin sonunda veda etmek zorunda kalacaklarını anlayınca yerler ıslakmış, çamurmuş demeyip koştular dışarı.
♥♥♥
This should be a weekend post I am a lazy lady, you know:))) 
My girls were waiting this snow for months but it began to melt quickly, because of that altough the mud, they wanted to go out to play.
Bulabildikleri kar ve çamur karışımı maddeyi yuvarlayıp, kendilerince şekil verip sonra da bu şeklin bir kardanadam olduğunu iddia ettiler, ha ha:)))) Okla gösterdiğim şey, iddia edilen şeydir:)
♥♥♥
They rolled the mud and snow mixed ''thing'' and gave it a shape in their own way annnnddd they claimed that it was a ''snowman'', ha ha☺☺☺ That is the thing, what is indicated by the arrow:)Ve tabi sonunda ayrılık... Kardanadam orada kaldı, bizimkiler kıpkırmızı burunlarla eve döndü:)
Anne de bu arada o kıpkırmızı burunların daha binaya girer girmez kokusunu alacağı birşeyler yapmakla meşguldü. Evde kek kokusunu sevmeyen çocuk var mıdır acaba???
♥♥♥
And of course, separation finally... The snowman stayed there and mines came back with their red noses:)
At this time, the mother was busy with an odoriferous thing that they will love.
I wonder if there a kid who doesn't like the smell of cake in the house...
♥♥♥ 

(Ayrıca ben kek kokusuna ek olarak evde mandalina ve patlamış mısır kokusuna da bayılırım, bu kokularla evdeki huzur doğru orantılıymış gibi hissediyorum, neden bilmem, sizin için de özel olan kokular var mı?)
Gördüğünüz gibi fırına koymadan önce tarçınla ebruvari birşeyler yapmıştım ama piştikten sonra eser kalmadı tabi:)


Meyve suları da çoook ekşi olduğu için yiyemediğimiz portakallardan.Haftasonu böyleydi, dışarısı buz, içerisi sıcak ve huzurlu...
Bugünse şimdilik böyle:
♥♥♥
That was our weekend, out was cold, home was warm and peaceful...
And today is like this for now:


O küçük ellerin yanında olup, birşeyleri başardığını ve bununla mutlu olduğunu görmek ''şükürlükler'' listesine bir madde daha ekliyor...
♥♥♥
These little hands are near me, they succeed something and they are happy...
Does not deserve to being thankfull?..

Hiç yorum yok: