29 Ağustos 2015 Cumartesi

Elemeği gelinlikler ♥♥♥♥♥ Handmade wedding dressesÇok uzun bir aradan sonra yeniden merhaba. Bu cümleyi gerçekten çok fazla kurmaya başladım:) 
İnternet o kadar geniş bir kaynak ki, ucu bucağı, sınırı yokmuş gibi geliyor. Aradığımız her şeyi kolayca bulmak mümkün. Geçen yıl amcamızın düğününde giymesi için Gamze'ye bir gelinlik öreyim dedim, model araştırırken karşıma çıkan şeylere hayran kaldım. İnsanlar üşenmemiş gelinlik örmüşler hem de öyle basit modellerden falan değil... Bu kadar sabrı ve emeği takdir etmemek mümkün değil... (Zaten Gamze'ye gelinlik örmekten vazgeçtim bunları görünce, hazır aldık:) )

♥♥♥
I was looking for a basic wedding dress pattern for my 5 year old daughter, last year. I found these wonderful crochet wedding dresses. They are really demanding and require a big patience. I admire the women who made them.
♥♥♥
Bu fotoğraf geçen yıl sosyal medyada çok dolaştı, kadın işe giderken ve işten dönerken otobüste örmüş kendi gelinliğini, 5 ayda bitirmiş, çok da güzel ve zarif olmuş.

♥♥♥
I think you saw these pictures on social media last year; this young lady crocheted her wedding dress in the bus while she was going to work. She said that it took 5 months to finish this her handmade wedding dress. I think it is very beautiful and elegant.

Bu hanım benim Face'den arkadaşım, o da gelinliğini kendisi örenlerden. Motif motif yapılmış bu model, motiflerin ortası yeşille renklendirilmiş. Bu da çok zarif...

♥♥♥
She is a Face friend of mine and she made her wedding dress, too. This one is wonderful, greens are beautiful on it. 


Bu modele başlasam herhalde 2-3 yıl sürünür elimde. Bence ağır, uğraştırıcı bir model, minik minik tomurcukları var. Bu modelden yıllar önce 12 kişilik masa örtüsü örüyordu teyzem:) Evet bitirmişti ve hatta vitrin takımını bile yapmıştı. Ne sabır...

♥♥♥

I never start a pattern like this, this is really difficult for me. I think I could not finish it in 2-3 years:)
Bu da yine ilk gelinliğimiz gibi badem modeliyle örülmüş. Bu modele ananas da diyorlar ama bence bademe daha çok benziyor:)

♥♥♥
This is an pineapple patter wedding dress. It is very elegant, too.Ben bu modele hiç yanaşmayayım. Çoook güzel ama benim sabrımın da becerimin de çok üstünde.Bu bir parça daha kolay sanki ama diğerleri kadar zarif durmuyor.


İşte bunu çok sevdim; çok kolay motiflerden oluşuyor, insanın canı sıkılmadan bitirebileceği motifler. Bu yapılabilir:)

♥♥♥
Yes, this is my pattern:) It is easy and nice.Şimdiye kadarkiler hep tığ işiydi, bu gelinlik de şişle yapılmış, çok güzel ve hafif duruyor.
♥♥♥
This one is different than others, this is knitting, it looks very elegant and light.Eskilerden bir model:
♥♥♥
A vintage wedding dress:Bu model de bir ara Etsy'de çok satıyordu, şimdi hala var mı bilmiyorum ama çok güzel...

♥♥♥
And this beautiful one from Etsy:

Hiç yorum yok: